61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
18.12.2020

Профілактика респіраторно-вірусних захворювань

Надходження зими  діти чекають з великим нетерпінням і зустрічають перший сніг з великою радістю, адже з'являються різні розваги: гра в сніжки, катання на санках, лижах та ковзанах. А ось для батьків маленьких дітей, зима - це період підвищеного занепокоєння за здоров'я діточок, адже це сезон респіраторно-вірусних інфекцій, адже дитина до 6 років хворіє на простудні захворювання до 8 разів за рік.

У сезон "простудних" захворювань всіх цікавить питання, як їх можна уникнути і захистити себе і своїх близьких.

Ми підібрали для Вас ряд порад і рекомендацій:

-  Важливо мити руки з милом, вмийте лице відразу ж при надходженні додому. Мити руки потрібно протягом 20 секунд. Обробляти руки антисептиком після відвідування громадських місць, магазину, транспорту (вміст спирту в якому повинно бути не менше 60%). Миття і обробка рук допоможе позбутися від хвороботворних мікробів та зменшить поширення інфекцій.

-  Намагайтеся не торкатися до обличчя брудними руками, адже це сприяє швидкому проникненню вірусів на слизові оболонки очей, носа і рота.

-  Гуляйте на свіжому повітрі, висипайтеся, регулярно робіть зарядку, вживайте здорову їжу з великою кількістю вітамінів, вживайте достатню кількість рідини ( вода, компот, сік, чай).

- Не паліть та уникайте пасивного паління.

 - Бувайте частіше на сонці, це сприяє виробленню вітаміну D. Доведено, що люди з низьким рівнем вітаміну D частіше хворіють на респіраторні захворювання, а сам вітамін D має противірусними властивостями. Його можна також отримати з риби, молочних продуктів.

 -  Важливо, регулярно провітрювати житлове приміщення не менше 2-ох разів на добу, підтримувати вологість у приміщенні 70±10%, а  температуру в межах 18-20°С.  При низькій вологості носові ходи висушуються, ускладнюється робота мукоциліарного кліренсу, а це знижує захисні механізми слизової від бактерій і вірусів.

- Регулярно очищайте предмети та поверхні, до яких часто торкаєтеся (в  т. ч. дверні ручки, клавіатуру, телефон, іграшки), щоб видалити мікроби.

-  Уникайте місць скупчення людей.

-  У громадських місцях, транспорті, на роботі носіть захисну медичну маску.

- Не контактуйте з людьми, котрі мають симптоми гострого респіраторного захворювання (нежить, чихання, кашель, біль в горлі, погане самопочуття).

- При контакті з хворим на гостру-респіраторну інфекцію або при виникненні перших симптомів застуди, рекомендовано кожні 3 - 4 години промивати порожнину носа та рота використовуючи сольовий розчин або фізіологічний розчин хлориду натрію.

-  При появі перших симптомів захворювання – проконсультуйтесь зі своїм лікарем. Не займайтеся самолікуванням. Дотримуйтеся рекомендацій Вашого сімейного лікаря (педіатра, терапевта).

 

 Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам захиститися від респіраторних захворювань.

 Бажаємо Вам та  Вашим близьким міцного здоров'я!

 

Матеріал підготували:

Лікар інфекційно-боксованого відділення, педіатр, дитячий лікар-інфекціоніст Тіщенко Анна Юріївна.

Завідуюча інфекційно-боксованого відділення, лікар вищьої категорії Бондар Ольга Володимирівна.