61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
14.11.2022

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом

Це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров'я) 14 листопада 1991  року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі. Завдячуючи діяльності IDF Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей по всьому світу і об'єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення.

Симптоми діабету І типу:

  1. Невмотивована спрага (полідипсія). Дитина починає пити багато рідини, навіть у холодну пору року, встає вночі, аби втамувати спрагу.
  2. Часте сечовиділення (поліурія). У нормі дитина ходить у туалет 6 разів протягом дня, при цукровому ж діабеті кількість сечовиділень збільшується до 10-20. Часто спостерігається нічне нетримання сечі (енурез).
  3. Сухість шкіри і слизових. Рідина з міжклітинного простору шкіри і слизових поступає у кров’яне русло, а потім виводиться із сечею.
  4. Зниження маси тіла. Якщо у дитини спостерігається зниження маси тіла без будь-яких на те причин, це повинно викликати настороженість щодо розвитку цукрового діабету. Глюкоза – основне джерело енергії для нашого організму. При цукровому діабеті кількість глюкози, що надходить в клітини, знижується, а значить, знижується і їх живлення.
  5. Слабкість, підвищена втомлюваність. Оскільки дітям не вистачає енергії для забезпечення життєдіяльності організму, вони швидко стомлюються, з’являються проблеми із навчанням, відставання у фізичному розвитку, можуть скаржитися на головний біль наприкінці дня.

Фактори, які можуть стати причиною захворювання на діабет ІІ типу:     

  • малорухливий спосіб життя, 
  • схильність до надмірної маси тіла, 
  • неправильне харчування (домінування у раціоні вуглеводів, трансжирів), 
  • хронічні стреси – сприяють також розвитку інсулінорезистентності. 

Корекцією способу життя і призначенням лікарських засобів дитині займається виключно лікар-ендокринолог дитячий.
Якщо Ви помітили тривожні симптоми у дитини, не зволікайте, зверніться до лікаря.

В ендокринологічному центрі з педіатричними ліжками для дітей з рідкісними захворюванням КНП ХОР «Обласна дитяча клінічна лікарня» можна отримати консультацію лікаря-ендокринолога дитячого, а також пройти повний курс лікування в умовах стаціонару з проведенням всіх необхідних досліджень та призначенням необхідної терапії.

Наші контакти:  м.Харків, вул..Озерянська, 5 
реєстратура +38 (057) 372-44-77 +38 (095) 555-02-35 понеділок - п'ятниця з 09:00 до 15:00
приймальне відділення +38 (057) 372-48-84 – цілодобово