17 квітня – Всесвітній день боротьби з гемофілією
Гемофілія – це порушення процесу згортання крові, при якому в крові відсутній VIII чи IX фактор згортання крові, або їхня кількість знижена. У таких людей порушується процес зупинки кровотечі, що є небезпечним для здоров’я та життя!
17 квітня 1989 року ВООЗ та Всесвітня федерація гемофілії запровадили цей день, з метою: привернути увагу світової громадськості до проблем, з якими стикаються хворі на гемофілію, підвищити обізнаність про це спадкове захворювання.
Гемофілія – хвороба невиліковна і первинна її профілактика неможлива. Основними симптомами гемофілії є часте утворення синців і тривалі кровотечі. Внутрішні кровотечі зустрічаються у людей з важкими формами гемофілії. Без швидкого лікування внутрішня кровотеча може призвести до пошкодження суглобів, м’язів або інших частин тіла. В ранньому віці дитина мусить бути під особливим наглядом, щоб не допускати травмування. Вона повинна відвідувати стоматолога через кожні 3 місяці, щоб попередити можливу екстракцію зуба.
Основне лікування гемофілії полягає в регулярному введенні відсутніх у крові факторів згортання (замісна терапія). Якщо на ранній стадії розпочати лікування та продовжувати його регулярно, це допоможе в подальшому уникнути кровотеч і продовжити життя людини.
Протягом багатьох років в КНП ХОР “ОДКЛ” за адресою вул. Клочківська, 337-А працює відділення онкогематології, в консультаційній поліклініці ведуть амбулаторний прийом висококваліфіковані лікарі – гематологи.
Наші лікарі завжди готові прийти на допомогу дитині з гемофілією. Лікарі – хірургі, щелепно – лицьові хірурги та лікарі отоларингологі під наглядом дитячого гематолога проведуть хірургічне втручання та лікування у фахівців многопрофільної клініки в рамках плановї або ургентної допомоги.
Інфографка За матеріалами платформи доказової інформації про здоров’я під час війни від INSCIENCE “Бережи себе”