61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
20.10.2023

Недоказова реабілітація. Вакуумний масаж

У банках не лише зберігають гроші чи заготовляють консервацію. Їх унікальним підвидом досі продовжують лікувати від безлічі хвороб та застосовувати під час реабілітаційного процесу. Мова про так званий вакуумний масаж. 

Ця процедура – неінвазивний метод, який виконується за допомогою механічного пристрою. Зазвичай мова про класичні банки чи спеціальний «прогресивний» апарат. Принцип їх дії – простий. Він базується на впливі вакууму, який утворюється під банкою або насадкою приладу. Під його впливом нібито підсилюється лімфодренаж і приплив крові до тканин.

У 1970-х роках цей вид масажу був придуманий для лікування шрамів після опіків та травм. Сьогодні ж це модна процедура, яка буцімто знімає набряки, бореться з відкладенням солей, позбавляє зайвих кілограмів та знімає біль і напруження мʼязів. 

В одному зі своїх досліджень Jill Meirte і Peter Moortgat перевірили вплив вакуумного масажу на товщину епідермісу та дермального шару. З’ясувалося, що протягом однієї години його товщина й справді змінюється. Втім, через дві години ефект від процедури повністю зникає.

В одній з публікацій, яку можна знайти в National library of medicine, дослідники проаналізували всі дані з PubMed, Web of Science та Google Scholar. Висновок науковців – невтішний. Доказова база щодо ефективності методу шкутильгає на обидві ноги. Навіть у контексті лікування шрамів.  

Були спроби довести ефект вакуумного масажу через реконструкцію та переорієнтацію колагену в тканинах. Аналізували його вплив на індукцію апоптозу міофібробластів. Втім, не знайшли. Ефективність методу підтвердити не вдалося. 

Цінуйте свій час та здоров’я. Обирайте лише активну, доказову та безоплатну реабілітацію від держави.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України