61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
22.02.2022

22 лютого – Всесвітній день боротьби з енцефалітом

Енцефаліт – запалення речовини головного мозку, яке характеризується клінічними ознаками порушення центральної нервової системи (ЦНС).

Види енцефалітів:

  • Вірусні енцефаліти (віруси герпетичної групи, ентеровіруси, параміксовіруси, вірус сказу, ВІЛ тощо);
  • Бактеріальні енцефаліти та енцефаліти, спричинені іншими збудниками (Mycoplasma pneumoniae, Mycobacterium tuberculosis, Toxoplasma gondii, Borrelia burgdorferi, Bartonelle henselae, рикітсеози тощо).

Згідно з даними останніх досліджень, серед усіх вірусних енцефалітів у дітей перше місце за частотою посідає герпетичний енцефаліт (20-40%)  друге – енцефаліт, спричинений вірусом вітряної віспи (10-20%). 

Розрізняють первинний енцефаліт (самостійне захворювання, що спричинене переважно нейротропними збудниками) та вторинний енцефаліт (захворювання, що виникло на фоні основного захворювання).

В більшості випадків діти починають скаржитись на головний біль. Разом з тим батьки можуть помітити такі симптоми, як: підвищення температури тіла, нудота, блювота після якої не настає покращення, зниження працездатності, млявість, сонливість, блідість шкірних покривів, порушення свідомості, судоми, порушення координації, мови, зору. 

Важливим також є анамнез, що передує розвитку захворювання. Завжди аналізуйте: які інфекційні захворювання нещодавно перенесла ваша дитина, чи був незадовго до появи симптомів контакт з хворою особою, тваринами, чи не було укусів комах, нещодавні поїздки (особливо закордонні), чи не почала ваша дитина приймати нові ліки.

При первинному огляді лікар оцінює: загальний стан дитини з контролем функцій життєво важливих органів та систем (температура тіла, частота дихання, частота серцевих скорочень, артеріальний тиск), рівень порушення свідомості за шкалою коми Глазго, наявність менінгеальних знаків та вогнищевої неврологічної симптоматики.

Якщо ви помітили симптоми у своєї дитини – зверніться до приймального відділення нашої лікарні, де цілодобово можете отримати амбулаторну та стаціонарну кваліфіковану допомогу. 

Наші контакти

Реєстратура: +38(057)372-44-77 +38(095)555-02-35 з 9:00 до 15:30 

Приймальне відділення: +38(057)372-48-84 цілодобово