Як впоратися зі стресом під час війни?
Поки буде тривати військова агресія Росії та бойові дії на території України, ми можемо відчувати стрес та глибокі переживання, страх, тривогу, як за себе, так і за близьких та рідних.
Щоб безпечно адаптуватись до сучасних реалій та мінімізувати наслідки стресу, Міністерство охорони здоров’я України пропонує нам прості дії:
Зосередитися на тому, що Ви можете контролювати. Дуже важливо концентруватися на створенні найбільш безпечних умов, турботі про близьких та рідних.
Споживайте лише достовірну інформацію з офіційних джерел. Критично сприймайте інформацію. Уникайте перебільшувати негативні думки. Намагайтеся думати про краще і чекати кращого.
Намагайтеся дотримуватися режиму дня та сну. Щоразу, коли у Вас є можливість поспати, скористайтися нею.
Будьте активними. Не забувайте рухатися, виконувати хоча б мінімальні фізичні активності. Навіть якщо Ви в укритті, робіть розминку.
У важкі часи важливо гуртуватися разом та підтримувати один одного. Будьте на зв’язку з близькими та рідними.
Піклуйтеся про інших. Сьогодні будь-яка допомога є доречною та важливою. Спілкуйтеся та підтримуйте тих, хто перебуває поруч з вами.
Робіть те, що приносить задоволення. Не соромтеся жартувати та сміятися. Не соромтеся плакати. У стані стресу можливе коливання емоцій – це нормальне явище, головне аби відбувалося перемикання.
Стрес і занепокоєння це природні короткострокові захисні реакції організму, які потрібні людям, щоб залишатися в безпеці.
Якщо хтось починає відчувати стрес або тривогу тривалий проміжок часу, тоді слід звернутися до лікаря.
Чого не варто робити, аби опанувати стрес?
- Не вживайте алкоголь або інші психоактивні речовини і не куріть
- Не відсторонюйтесь від друзів та близьких
- Не нехтуйте елементарною особистою гігієною
- Не працюйте без відпочинку і не розслабляючись
- Не спіть увесь день
- Не скоюйте злочини та насильство
КНП ХОР
«Обласний центр медичної статистики, здорового способу життя та інформаційно-аналітичної діяльності»