61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
14.11.2023

14 листопада - Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров'я) 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі.

Діяльність IDF охоплює мільйони людей по всьому світу і об'єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення. 

Цукровий діабет — це ендокринне захворювання, при якому організм людини не здатний засвоювати вуглеводи, отримані з продуктами харчування. При цьому порушується не тільки обмін речовин, а й відбувається ураження інших життєво важливі органів, що призводить до їхньої дисфункції.

Першими ознаками цукрового діабету у дитини можуть бути:

  • посилена спрага;
  • часте сечовипускання;
  • втрата ваги.Втративши здатність отримувати енергію і калорії з глюкози, організм поповнює їх нестачу з власного жиру і м’язів;
  • млявість. Раціон не змінився, але у той же час глюкоза вже не переробляється організмом у енергію як раніше;
  • голод. Організм перестав насичуватись, дитина відчуває невгамовний голод.

Як що Ви помітили зміни в стані здоров’я дитини, не зволікайте, своєчасно зверніться до лікаря.

В КНП ХОР «Обласна дитяча клінічна лікарня» (місце надання медичних послуг: вул. Озерянська,5)  функціонує обласний дитячий ендокринологічний центр. Ваша дитина може отримати консультацію лікаря-ендокринолога дитячого, з проведенням необхідних досліджень, можливістю госпіталізації, за необхідності, та призначенням лікувальної терапії.

Наші контакти:

 (095) 555-02-35 реєстратура (попередній запис та інші питання) з 9.00 до 15.30
 (057) 372-48-84 приймальне відділення (цілодобово)