61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
10.02.2023

Дайджест COVID-19

19-й випуск дайджесту новин «COVID-19. Цифри і факти». 
 У новому випуску дайджесту: введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 зумовлює десятикратне зростання рівня антитіл порівняно з першими двома вакцинаціями – результати Бристольського дослідження (Велика Британія), під час якого оцінено зразки крові понад 9 тисяч осіб.

Бустер бівалентною вакциною, адаптованою під варіант «Омікрон», допомагає запобігти симптомам COVID-19, що зумовлений субваріантом XBB.1.5 – дані Центрів контролю та профілак-
тики захворювань США (CDC).

В Україні на чверть зросла кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19 минулого тижня порівняно з попереднім і більш як на половину – кількість смертельних випадків. Понад 82 % серед померлих – особи віком 60+. Ця категорія людей залишається найбільш вразливою до тяжкого перебігу захворювання, тому так важливо подбати про захист, який дає вакцинація. Щепитись в Україні можна безкоштовно, кількість вакцин і перелік виробників дають можливість отримати всі необхідні дози первинного курсу та бустерні дози, щоб продовжити захист.

Також зауважмо, що Міжнародна епідеміологічна асоціація закликає до глобальної вакцинації дітей проти COVID-19.

В рубриці «Компетентно» – розмова із сімейною лікаркою Оксаною Луцькою, співзасновницею Академії сімейної медицини України про роль сімейних лікарів у профілактиці хвороб та мотивуванні людей захиститися від вакцинокерованих інфекцій.