61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
29.12.2022

Дайджест COVID-19

До вашої уваги – 14-й випуск щотижневого дайджесту новин «COVID-19. Цифри і факти».

Чи можуть вам ввести вакцину, яка зіпсувалася через знеструмлення? Наперед зауважимо: НІ! Обґрунтована відповідь на це актуальне запитання – у новому дайджесті «COVID-19. Цифри і факти». Якщо коротко – кожен заклад, де проводять вакцинацію, має чіткий алгоритм дій на випадок знеструмлення, а медики пройшли додаткове навчання і знають, що робити. Алгоритм дій з управління вакцинацією щодо дотримання вимог «холодового ланцюга» при використанні вакцин в умовах потенційних перебоїв з електропостачанням розісланий листом МОЗ України в регіони ще наприкінці жовтня.

А як краще вакцинувати дітей у віці близько 5 і близько 12 років: можливо, варто «дорости» до щеплення проти COVID-19 більшою дозою вакцини, яка передбачена від кожної з цих вікових меж? Відповідь: краще не зволікати, а вакцинуватись за віком.

Також у випуску – спільна заява ЄС, ВООЗ та ECDC про важливість вакцинації проти грипу та COVID-19: вакцинація рятує життя і знижує ризик заразитися й мати тяжкі наслідки від COVID-19 та сезонного грипу.