61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
07.12.2021

День відкритих дверей до дня святого Миколая

Адміністрація КНП ХОР «Обласна дитяча клінічна лікарня» сприяє популяризації донорського руху та безоплатного донорства серед жителів області з метою забезпечення потреб населення Харківської області донорською кров’ю та її компонентами. 
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СЛУЖБИ КРОВІ» (далі – КНП ХОР «ОЦСК») — єдина установа в Харківській області, яка займається питаннями організації, заготівлі, тестування донорської крові та її компонентів з метою забезпечення в достатній кількості, на безоплатній основі компонентами донорської крові закладів охорони здоров’я м. Харків та Харківської області.

Згідно аналізу роботи КНП ХОР «Обласний центр служби крові» за останні 10 років потреба у донорській крові та її компонентах складає до 35,0 тисяч донацій крові на рік. У зв’язку з загально національним каран тином, викликаним Covid-19, кількість донорів значно зменшилася, через що склалася вкрай негативна ситуація із запасами донорської крові. Через цей дефіцит у зоні ризику опинилися всі жителі Харківської області, які вимагають або можуть вимагати термінового хірургічного втручання.

Постійними споживачами якісних та безпечних компонентів донорської крові є пологові будинки, онкодиспансери, дитячі лікарні, хірургічні та реанімаційні відділення, військові шпиталі, шпиталі зони ООС та інші заклади охорони здоров’я.

При здачі крові донор безкоштовно проходить комплексний медичний огляд — співбесіда та огляд донора лікарем під час якого з’ясовуються вади або захворювання донора, його можливі контакти з інфекційними хворими, проводиться комплекс лабораторних досліджень (клінічний та біохімічний аналіз крові, визначається група та резус крові, проводиться обстеження на наявність ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити В, С та сифіліс). Усі донори отримають безкоштовні результати обстеження. Крім того, у разі екстреної потреби у компонентах донорської крові, КНП ХОР «ОЦСК» бере на себе зобов’язання щодо забезпечення жителів області донорською кров’ю та (або) її компонентами на безоплатній основі.

Також повідомляємо та запрошуємо на «День відкритих дверей до Дня святого Миколая в КНП ХОР «ОЦСК», який відбудеться 18 грудня 2021 року з 08:00 до 13:00. Для усіх донорів буде тривати святкове шоу за участю артистів на ходулях, мімів, аніматорів для діточок, подарунків та ілюзіоніста.