61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
10.03.2021

Вакцинація від COVID-19 розпочалася

Вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоров’я, – сформувати в українців колективний імунітет до хвороби. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 60% населення імунізувалися.
В Україні розпочалася вакцинація від COVID-19 вакциною Covishield (ChAdOx1 nCov-19 Corona Virus Recombinant) від Oxford/AstraZeneca,  що виготовлена в Serum Institute of India. 

15.02.21 Covishield рекомендовано ВООЗ, тому всі коментарі з приводу незареєстрованих вакцин є необґрунтованими.

22.02.21 - вакцину зареєстрували для екстреного використання в Україні. Вона є поки що єдина та офіційна.

30.12.2020 - Британія та Аргентина першими зареєстрували вакцину для екстреного медичного використання.

Наразі виробник очікує на схвалення своєї вакцини FDA (після остаточного оприлюднення результатів 3 фази досліджень), яке відбудеться уже в березні.


Відповіді на популярні питання:

  1. Вакцини AstraZeneса і Covishield є ідентичними.
  2. Serum Institute of India (один з найпотужніших виробників вакцин в світі) має ліцензію на цю вакцину від виробника AstraZeneса і є однією з потужностей у виробленні вакцини. Виробництво вакцин вимагає дотримання надзвичайно високих стандартів якості, тому дуже мало компаній можуть запустити такі процеси. В Індії працюють понад 3 тисячі фармкомпаній та понад 10 тисяч фармвиробництв. Вона посідає третє місце на світовому фармринку. Саме Індія забезпечує приблизно 65% світового ринку вакцин. Індійський Serum Institute, який виробляє AstraZeneca (CoviShield), – це найбільше підприємство світу з виробництва вакцин, котре експортує свою продукцію до 140 країн. 65% всіх дітей на планеті хоча б раз робили щеплення вакциною від цього виробника. Препарати Serum Institute вже багато років використовують в Україні. Всі вакцини від Serum Institute мають відповідний висновок Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо якості та безпечності.
  3. Так, як технологія і вихідний продукт абсолютно ідентичні, різниця лише у географічному місці виробництва (бо так дешевше виготовляти).
  4. Вакцина виготовлена за світовими стандартами, і містить в собі ГМО! Так, це частинки аденовірусу в якому є «вбудований» глікопротеїн вірусу SARS-СOV-2.
  5. Ця вакцина затверджена до використання в особливих ситуаціях (пандемія) особам старше 18 років.
  6. Неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні та є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього.

Лікарі та медичні сестри КНП ХОР «Обласна дитяча клінічна лікарня» з минулого тижня вакцинуються Covishield. 
На 01.03.2021 року вже провакциновано 18 співробітників лікарні. І це лише початок. 
Для того, щоб дізнатись коли можна буде провакцинуватись вам - через додаток «Дія» стати в чергу на вакцинацію.