61093, м. Харків вул. Озерянська, 5; 61051, м. Харків вул. Клочківська, 337А
показати на карті
02.10.2023

Вакцини від грипу

Понад 114 тисяч доз вакцини від грипу вже на шляху до аптек! Ще більш ніж 150 тисяч надійдуть у продаж найближчим часом.

Готуємося протидіяти сезонним хворобам і закликаємо всіх чинити так само. Починати варто з найефективнішого захисту – вакцинації проти грипу. 

ВООЗ щороку оновлює рекомендації щодо складу вакцини окремо для південної та північної півкуль. Цього сезону вакцини для північної півкулі будуть захищати проти чотирьох штамів вірусу: 

  • A/Victoria/4897/2022 (H1N1) pdm09;
  • A/Darwin/9/2021 (H3N2);
  • B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
  • B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

Вакцини надходять у продаж лише після позитивного висновку про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів. 

Одна з вакцин – корейського виробництва – пройшла державний контроль якості і вже надійшла до аптек. Ще одна – французька – перебуває на лабораторному контролі Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та очікується в продажу найближчим часом.  

Щороку в Україні реєструють майже 6 млн інфекційних захворювань, 98% з них припадає на грип та ГРВІ. Зростання захворюваності традиційно очікуємо на початку жовтня. 

За тяжкого перебігу грип може спричиняти небезпечні ускладнення — ураження серця, нирок тощо. Найдієвіша профілактика його ускладнень – щорічна вакцинація. Особливо вакцинація проти грипу важлива вагітним, людям літнього віку або з хронічною тяжкою патологією (наприклад, цукровий діабет).

Щеплення проти грипу є рекомендованим, однак не входить до переліку безоплатних. Водночас (уже традиційно) для медичних працівників вакцинація буде безкоштовною.

Пам’ятайте, щеплення проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. 

Згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, вакцини проти грипу і ковіду можна робити в один день або з будь-яким інтервалом. 

Вакцинуватися від грипу можна упродовж всього епідсезону.